Dziś jest czwartek 25 kwietnia 2024 r. Godzina 07:17 Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP Gminy Sochaczew

W dniu 5.09.2021r na boisku sportowym w Feliksowie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP funkcjonujących na terenie gminy Sochaczew.

Ostatecznie w zawodach wystartowało pięć jednostek OSP w kategorii seniorów (Feliksów, Janaszówek, Mokas , Nowe Mostki i Wyczółki) i dwie jednostki w kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze (MDP Mokas i MDP Wyczółki). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.

Mistrzem gminy w kategorii seniorów została jednostka OSP Janaszówek w składzie: Marcin Szcześniak, Przemysław Nitek, Tomasz Kupczyk, Daniel Malesa, Kamil Paczkowski, Mateusz Koperski, Kamil Nitek, Kamil Konik, Marek Domański).

Klasyfikacja generalna:
1. OSP Janaszówek
2. OSP Nowe Mostki
3. OSP Wyczółki
4. OSP Feliksów
5. OSP Mokas

W kategorii młodzieżowej drużyny pożarniczej  zwyciężyła drużyna z Mokasu w składzie: Kamila Lisowska, Paulina Pływaczewska, Mateusz Morawski, Michał Kamieniarczyk, Damian Misiak, Szymon Tymorek, Mateusz Jaworski). Drugie miejsce zajęła drużyna MDP Wyczółki.

Podczas zawodów komisją sędziowską powołaną przez Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie złożoną z funkcjonariuszy KPPSP w Sochaczewie i druhów OSP Nowa Sucha kierował st.kpt.Michał Jakubiak. Nagrody w , tym medale i puchary wręczali obecni na zawodach Wójt Gminy Mirosław Orliński i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Tkaczyk.

Została także przyznana nagroda dla najstarszego uczestnika zawodów , którą ufundował i wręczył Komendant Gminny ZOSP RP Lucjan Felczak. Po uroczystym podsumowaniu zawodów, które upłynęły w sympatycznej i przyjaznej atmosferze kontynuowano rozmowy przy smacznej grochówce.