Dziś jest wtorek 23 kwietnia 2024 r. Godzina 09:08 Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Sukcesy PIASTA na Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 26 – 29 września 2019 w hotelu „Senator” w Starachowicach odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym.

„Piast” Feliksów był reprezentowany przez liczną, bo 24 - osobową grupę młodych brydżystów.

Największe sukcesy odnieśli najmłodsi, w kategorii do lat 12

W turnieju par mikstowych w stawce 30 par zwyciężyli Lena Kopowicz i Mateusz Wrzesiński. Czwarte miejsce  zajął Tymoteusz Bodzioch i Milena Lasota (AZS UW) Piąte miejsce zajęło rodzeństwo Bartłomiej i Julia Gala. Najlepszą parą 10 - latków zostali Maja Jakubiak i Dominik Wrzesiński a trzecie miejsce przypadło Julii Rosie i Miłoszowi Kunickiemu.

W turnieju par open (34 pary) Dominik i Mateusz Wrzesińscy zdobyli srebrny medal a Martyna Gmurek i Wiktoria Ciura brązowy wśród 10 – latków.

W najbardziej prestiżowym turnieju teamów (16 drużyn) II miejsce i srebrny medal zdobył team: Maciej Godlewski, Filip Komendarek, Dominik i Mateusz Wrzesińscy. Wśród 10 – latków, również srebro wywalczyły: Zuzanna Bobryk, Wiktoria Ciura, Maja Jakubiak, Martyna Gmurek.

W kończących Mistrzostwa turniejach par dziewcząt Zuzanna Bobryk i Martyna Gmurek zajęły 3 miejsce a Julia Rosa i Wiktoria Ciura 3 wśród 10 – latek. W turnieju par chłopców Dominik Wrzesiński i Bartłomiej Gala zdobyli srebrny medal a Krzysztof Wojno i Filip Komendarek 3 wśród 10 – latków

Klasyfikację końcową klubów (12 klubów) U-12 Piast Feliksów wygrał z dużą przewagą. W klasyfikacji szkół (32 szkoły) SP nr 3 w Sochaczewie zajęła 2 miejsce a SP w Wymysłowie – czwarte. W klasyfikacji indywidualnej (76 zawodników) Dominik Wrzesiński zajął 3 miejsce.

W kategorii U-15 największy sukces odniosły w turnieju par dziewcząt Karolina Kamelak i Wiktoria Kwaśna zajmując 4 miejsce.